Jakie meble są najprostsze w montażu?

Zakup odpowiednich mebli jest zwieńczeniem całego procesu urządzania wnętrza i obmyślania jego aranżacji. Zanim będzie można je używać, często konieczne okaże się złożenie dostarczonego zestawu. Dzięki załączaniu przejrzystych instrukcji z zadaniem tym poradzą sobie nawet osoby bez doświadczenia w majsterkowaniu i niezbyt wprawnie posługujące się narzędziami. Jest to możliwe za sprawą stosowania rozwiązań ograniczających ryzyko pomyłki.
Dlaczego warto kupować meble do samodzielnego montażu?
Nabywcy mebli zwracają szczególną uwagę na ich wygląd, który musi pasować do wybranej koncepcji zaaranżowania konkretnego pomieszczenia, a także przykładają duże znaczenie do ich funkcjonalności ułatwiającej późniejsze użytkowanie oraz trwałości zapewniającej długą żywotność. Równie ważnym czynnikiem będzie jednak cena zakupu oraz koszty transportu. Dobrzy producenci mebli nie chcąc obniżać kosztów, używając gorszych materiałów, decydują się więc zwykle na wysyłanie do klientów mebli w paczkach. Zestawy tego rodzaju wymagają wprawdzie samodzielnego montażu, lecz jednocześnie ich magazynowanie oraz transport jest znacznie tańszy. Z reguły takie wyjście jest też wygodniejsze dla kupującego, który może dokonać zakupu wcześniej i przechować je bez większych problemów, a także łatwo przenosić i przewozić we własnym zakresie, co również przekłada się na poziom ponoszonych wydatków.
Przeczytaj również: Meble do jadalni – na co zwrócić uwagę przy wyborze?
Jakie rozwiązania konstrukcyjne są spotykane najczęściej?
Samodzielne złożenie mebli przez klienta jest zwykle proste, jak choćby w przypadku wyrobów firmy Meblar, i przy wykorzystaniu załączonej instrukcji nie stanowi większego problemu. Niezbędne czynności zazwyczaj ograniczają się do umieszczania w poszczególnych płytach kołków stabilizujących połączenia, a także dokręcaniu tzw. złączy mimośrodowych – specjalnej śruby wkręcanej w element pionowy i okrągłej części wkładanej w otwór znajdujący się w płycie ustawionej poziomo, który następnie trzeba przekręcić, używając wkrętaka krzyżakowego. W niektórych przypadkach nie obejdzie się też bez dokręcenia konfirmantów, czyli wkrętów z łbem chowanym wewnątrz specjalnie sfazowanego otworu przy użyciu klucza imbusowego. Niekiedy trzeba użyć gwoździ do przybicia tylnej ścianki mebla czy wkrętaka podczas mocowania zawiasów albo prowadnic szuflad.
Przeczytaj również: 5 mebli, których nie może zabraknąć w nowoczesnym, funkcjonalnym salonie
Przeczytaj również: Jak oświetlić małą kuchnię – sprawdzone wskazówki
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Projekt Ogród Justyna Rzędzian-Sosnowska
Ogrody, tereny zieleni - projektowanie, utrzymanie woj. podlaskie15-756 Białystok, Dworska 5B lok. 23
-
Stylowe Ogrody Honorata Twarda
Ogrody, tereny zieleni - projektowanie, utrzymanie woj. wielkopolskie63-520 Kuźnica Bobrowska 34
-
Kajus Usługi Ogrodnicze
Ogrody, tereny zieleni - projektowanie, utrzymanie woj. łódzkie97-400 Bełchatów, os. Konopnickiej 25
-
Project Garden. Strzelczyk T.
Ogrody, tereny zieleni - projektowanie, utrzymanie woj. łódzkie97-340 Milejów, Północna 5